Leto

Slovenský raj (Turistika)

Milovníci prírody a turistiky si prídu na svoje. Obed Dedinky sa nachádza na území národného parku Slovenský raj, ktorý patrí medzi najkrajšie oblasti na Slovensku. Slovenský raj je výnimočný množstvom roklín a tiesňav s rebríkmi a stúpačkami. Neďaleko chaty sa nachádza aj Zejmarská roklina, cez ktorú vedie turistická značka až na miesto s názvom Geravy, kde môžete stráviť krásny deň so svojou rodinou a priateľmi.

Palcmanská maša (vodná nádrž)

Vodná nádrž Palcmanská maša je počas letných mesiacov plná ľudí, ktorí obľubujú plávanie, opaľovanie, zmrzlinu a oddych pri vode. V čase najväčšej sezóny si môžete zapožičať čln a oddýchnúť si priamo na hladine vodnej nádrže v krásnom prostredí Slovenského raja.

Dobšinska ľadová jaskyňa

Dobšinská ľadová jaskyňa patrí medzi najvýznamnejšie ľadové jaskyne na svete. Od roku 2000 je zaradená do svetového prírodného dedičstva UNESCO. Od chaty sa jaskyňa nachádza iba necelých 13 kilometrov, čo je cca 15 minút autom. Viac info o jaskyňi, cenníku a otváracích hodinách nájdete na webe http://www.ssj.sk/sk/jaskyna/6-dobsinska-ladova-jaskyna.

Zima

V blízkom okolí obce Dedinky sa nachádza hneď niekoľko lyžiarských stredísk, v ktorých si môžete oddýchnuť či už na svahu alebo v bufete.

Dedinky – Mlynky Biele Vody

Iba 40 metrov od chaty sa nachádza lyžiarske stredisko Dedinky, ktoré je na vrchu prepojené s ďalším strediskom Mlynky – Biele Vody. Dokopy sú k dispozícii dve zjazdovky a je iba na vás, na ktorej z nich sa ukážete.

Tí najmenší sa môžu sánkovať popri zjazodovke, resp. všade, kde to podmienky (a rodičia) dovoľujú.

Mlynky – Gugel

Lyžiarske stredisko Gugel je najväčšie stredisko v Slovenskom raji a nachádza sa necelých 5 kilometrov od chaty, čo je cca 10 minút cesty autom. Či už ste lyžiar-začiatočník alebo lyžujete niekoľko rokov, lyžiarske stredisko Gugel ponúka všetky úrovne zjazdoviek.

Telgárt

Zažite lyžovanie pod Kráľovou hoľou. Lyžiarske stredisko Telgárt sa nachádza necelých 25 kilometrov od ubytovania a je to najväčšie stredisko v okolí s kapacitou až 3560 osôb za hodinu. K dispozícii má až 10 zjazdoviek vo všetkých úrovniach.